top of page

שאלות ותשובות   

לחץ/י על השאלה לקבלת התשובה

 • מי יכול להירשם ולהתמיין לתכנית "מגשימים"?
  נערים ונערות מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית שלומדים בשנה הנוכחית בכיתה ט'. אם אינך תלמיד/ת כיתה ט' - לא תוכל/י לבצע רישום ומיון לתכנית.
 • אני מתגורר בכתובת זמנית בעקבות 'חרבות ברזל' - מה עליי לעשות בתהליך הרישום?
  במידה והנך מתגורר/ת בכתובת זמנית, עקב פינוי מיישובך בשל מלחמת 'חרבות ברזל', אנא ציין/י בטופס הרישום את הישוב בו התגוררת ואת בית הספר בו למדת לפני 'חרבות ברזל', על מנת שנוכל לתת מענה מתאים בתהליך הרישום והמיון.
 • האם אני יכול/ה להתמיין לתכנית גם בלי ידע קודם או ניסיון במחשבים?
  בהחלט! כל אחד ואחת יכולים להתמיין לתכנית "מגשימים". לא נדרש ידע קודם או ניסיון במחשבים כדי לעבור את המיון לתכנית וללמוד בה. כמו כן, לא נדרשת כל הכנה מוקדמת למיון לתכנית.
 • האם אפשר לבקש להירשם לתהליך המיון לתוכנית ספציפית?
  תהליך המיון הינו כללי עבור כל התוכניות הפועלות באזורך ורלוונטיות אליך. במהלך תהליך המיון יתאפשר לך לציין את העדפתך האישית, אנו רושמים לפנינו את כל המידע והוא יילקח בחשבון במסגרת שקלול כל נתוני המיון שלך. השיבוץ לתוכנית יקבע בהתאם לשקלול זה. הקבלה הסופית הנה לתוכנית אחת בלבד, בהתאם לכלל הנתונים שנאספו בתהליך המיון. במידה ובאזור מגוריך פועלת יותר מתוכנית אחת מטעם "המרכז לחינוך סייבר", הרישום הוא לתהליך המיון הכללי עבור כל התוכניות הרלוונטיות באזורך. לבירור אילו תוכניות רלוונטיות באזורך בהתאם למקום מגוריך ומגדרך, ובמקרים חריגים בהם קיימת בקשה מנומקת בנוגע לתכנית ספציפית, ניתן לכתוב לנו בכתובת המייל: info@cyber.org.il
 • כיצד ומתי מקבלים תשובות לכל אחד משלבי המיון?
  התשובות יישלחו אל המייל שהזנתם בהרשמה הראשונית. בכל פעם שתעברו בהצלחה שלב מיון מסויים, יישלח אליכם זימון לביצוע שלב המיון הבא. המועד לקבלת התשובה עבור כל שלב יצויין בהודעה שתישלח אליכם. לכן, עליכם לעקוב אחרי תיבת המייל שלכם באופן שוטף, כדי לא לפספס אף הודעה.
 • באיזה שלב מתאפשר לי להביע את ההעדפות שלי בנוגע לתוכנית בה אני רוצה ללמוד?
  לאורך תהליך המיון, קיימים שאלונים המאפשרים לציין בהם את ההעדפות שלך.
 • מיהם אנשי הצוות שמלווים את חניכי התכנית במהלך הלימודים?
  הצוות המלווה כולל מדריכים ורכזות. תפקיד המדריכים הוא להעביר את התכנים הלימודיים בכיתה וללוות את התהליך הלימודי של החניכים. למדריכים השכלה וניסיון בתחומים טכנולוגיים. תפקיד הרכזות הוא ללוות את החניכים באתגרי התכנית ולתת להם מענה בנושאים שונים. כלל המדריכים והרכזות נבחרים בקפידה ועוברים הכשרות והשתלמויות באופן שוטף, כדי שיוכלו לתת לכל חניך וחניכה את המענה המקצועי ביותר, הן ברמת התוכן המקצועי והן ברמת המעטפת התומכת.
 • לאחר שמתקבלים לתכנית, מתי מתחילים בפועל ללמוד?
  הלימודים בתכנית יחלו בכיתה י' במהלך שנת הלימודים הבאה. תאריך מדויק יימסר לחניכים שייתקבלו במהלך חודש ספטמבר.
 • כמה שנים לומדים בתכנית ובאילו שעות מתקיימים המפגשים?
  תכנית הלימודים הנה תלת שנתית (כיתה י'-י"ב). נדרשת הגעה פיזית למוקד הלימוד פעמיים בשבוע לאורך שנת הלימודים. אורך כל מפגש הוא 3 שעות. המפגשים מתקיימים בשעות אחרי הצהריים, לא בימי שישי.
 • האם נדרשת למידה בבית מעבר למפגשים שמתקיימים פעמיים בשבוע?
  כן, הכנה והגשה של מטלות הבית היא חלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה בתכנית. זוהי אחת מהחובות המרכזיות של חניכי התכנית.
 • מה כוללת התכנית מלבד ימי הלימוד הקבועים?
  חניכי התכנית נהנים ממגוון פעילויות נוספות: ימי העשרה חווייתיים סביב נושאים טכנולוגיים חדשניים ומאתגרים. מחנה קיץ - שבוע טכנולוגי ייחודי, הכולל השתתפות בתחרויות טכנולוגיות מאתגרות, למידת תכנים מעשירים ומפגשים חברתיים מהנים. ביקורים בחברות הייטק, השתתפות בכנסים ארציים ובינלאומיים לצד ארגונים מובילים בתחום הסייבר. עבודה עם מנטורים נבחרים מהאקדמיה ותעשיית ההייטק בפרויקט הגמר בכיתה י"ב.
 • אני לומד/ת כיום בתכנית "סטארטק", האם עלי להירשם מחדש למיונים של תכנית "מגשימים" ?
  חניכי סטארטק אינם צריכים לבצע הרשמה מחודשת לתהליך המיון. רכזות המרחב והמדריכים.ות ימסרו לכם.ן את הפרטים אודות פתיחת תהליך המיון עבור חניכי וחניכות סטאטרק.
 • למי פונים במקרה של בעיה טכנית או כל שאלה אחרת על התכנית?
  בכל שאלה אפשר לפנות לצוות המיון שלנו בדואר אלקטרוני לכתובת info@cyber.org.il., בציון שם מלא של הנרשם/מת ומספר ת.ז. במקרה של תקלה טכנית - יש לפרט ככל האפשר את מהות התקלה ולצרף צילום מסך רלוונטי.
 • כיצד יש לבצע רישום לתכנית במידה ונרשמתי/ למדתי בעבר בתכנית "סטארטק", אך איני לומד/ת בתכנית כיום?
  במידה ובעבר נרשמת/ למדת בתכנית "סטארטק" , אינך יכול/ה להירשם לתהליך המיון עצמאית באתר "מגשימים". במידה וברצונך להתמיין לתכנית, עליך לפנות לתיבת האינפו : info@cyber.org.il ולרשום שם + שם משפחה ומספר ת.ז. יש לציין כי הנך מעוניין/ת להתמיין לתכנית ונרשמת/למדת בעבר בתכנית "סטארטק". צוות התכנית ישלח לך סיסמה ושם משתמש לאתר ואז תוכל/י להמשיך בתהליך הרישום והמיון.
 • מהי עלות ההשתתפות בתכנית?
  עלות ההשתתפות בתכנית היא 1,800 ₪ לשנה והיא כוללת את כל הפעילויות הנוספות (מחנה קיץ, ימי העשרה בחופשות החגים, השתתפות בכנסים ועוד). קיימת תכנית מלגות לחניכים הזכאים לכך.
אין צורך בידע מוקדם!
מספר המקומות מוגבל

* ההרשמה מיועדת לתלמידי ותלמידות כיתה ט' מיישובי הפריפריה הגיאוגרפית החברתית

bottom of page