שאלות ותשובות   

לחץ/י על השאלה לקבלת התשובה

מי יכול להירשם ולהתמיין לתכנית "מגשימים"?


נערים ונערות מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית שלומדים בשנה הנוכחית בכיתה ט'. אם אינך תלמיד/ת כיתה ט' - לא תוכל/י לבצע רישום ומיון לתכנית.
האם אני יכול/ה להתמיין לתכנית גם בלי ידע קודם או ניסיון במחשבים?


בהחלט! כל אחד ואחת יכולים להתמיין לתכנית "מגשימים". לא נדרש ידע קודם או ניסיון במחשבים כדי לעבור את המיון לתכנית וללמוד בה. כמו כן, לא נדרשת כל הכנה מוקדמת למיון לתכנית.
מה לומדים בתכנית?


בתכנית תרכשו ידע נרחב בתחומים שונים: שפות תכנות, מערכות הפעלה, תקשורת רשתות ועוד. בנוסף, תפתחו פרויקטים ואף תקבלו כלים חשובים כגון למידה עצמאית והתמודדות עם אתגרים.
מיהם אנשי הצוות שמלווים את חניכי התכנית במהלך הלימודים?


הצוות המלווה כולל מדריכים ורכזות. תפקיד המדריכים הוא להעביר את התכנים הלימודיים בכיתה וללוות את התהליך הלימודי של החניכים. למדריכים השכלה וניסיון בתחומים טכנולוגיים. תפקיד הרכזות הוא ללוות את החניכים באתגרי התכנית ולתת להם מענה בנושאים שונים. כלל המדריכים והרכזות נבחרים בקפידה ועוברים הכשרות והשתלמויות באופן שוטף, כדי שיוכלו לתת לכל חניך וחניכה את המענה המקצועי ביותר, הן ברמת התוכן המקצועי והן ברמת המעטפת התומכת.
לאחר שמתקבלים לתכנית, מתי מתחילים בפועל ללמוד?


הלימודים בתכנית יחלו בכיתה י' במהלך חודש אוקטובר 2020. תאריך מדויק יימסר לחניכים שייתקבלו במהלך חודש ספטמבר.
כמה שנים לומדים בתכנית?


תכנית הלימודים הנה תלת שנתית (כיתה י'-י"ב). נדרשת הגעה פיזית למוקד הלימוד פעמיים בשבוע לאורך שנת הלימודים. אורך כל מפגש הוא 3 שעות.
באילו שעות מתקיימים המפגשים?


המפגשים מתקיימים בשעות אחרי הצהריים, לא בימי שישי.
האם נדרשת למידה בבית מעבר למפגשים שמתקיימים פעמיים בשבוע?


כן, הכנה והגשה של מטלות הבית היא חלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה בתכנית. זוהי אחת מהחובות המרכזיות של חניכי התכנית.
מה כוללת התכנית מלבד ימי הלימוד הקבועים?


חניכי התכנית נהנים ממגוון פעילויות נוספות: ימי העשרה חווייתיים סביב נושאים טכנולוגיים חדשניים ומאתגרים. מחנה קיץ - שבוע טכנולוגי ייחודי, הכולל השתתפות בתחרויות טכנולוגיות מאתגרות, למידת תכנים מעשירים ומפגשים חברתיים מהנים. ביקורים בחברות הייטק, השתתפות בכנסים ארציים ובינלאומיים לצד ארגונים מובילים בתחום הסייבר. עבודה עם מנטורים נבחרים מהאקדמיה ותעשיית ההייטק בפרויקט הגמר בכיתה י"ב.
כיצד ומתי מקבלים תשובות לכל אחד משלבי המיון?


התשובות יישלחו אל המייל שהזנתם בהרשמה הראשונית. בכל פעם שתעברו בהצלחה שלב מיון מסויים, יישלח אליכם זימון לביצוע שלב המיון הבא. המועד לקבלת התשובה עבור כל שלב יצויין בהודעה שתישלח אליכם. לכן, עליכם לעקוב אחרי תיבת המייל שלכם באופן שוטף, כדי לא לפספס אף הודעה.
אני לומד/ת כיום בתכנית "סטארטק", האם עלי להירשם מחדש למיונים של תכנית "מגשימים" ?


חניכי "סטארטק" לא צריכים להירשם מחדש ל"מגשימים".
למי פונים במקרה של בעיה טכנית או כל שאלה אחרת על התכנית?


בכל שאלה אפשר לפנות לצוות המיון שלנו בדואר אלקטרוני לכתובת info@cyber.org.il., בציון שם מלא של הנרשם/מת ומספר ת.ז. במקרה של תקלה טכנית - יש לפרט ככל האפשר את מהות התקלה ולצרף צילום מסך רלוונטי.
מהי עלות ההשתתפות בתכנית?


עלות ההשתתפות בתכנית היא 1,800 ₪ לשנה והיא כוללת את כל הפעילויות הנוספות (מחנה קיץ, ימי העשרה בחופשות החגים, השתתפות בכנסים ועוד). קיימת תכנית מלגות לחניכים הזכאים לכך.
כיצד יש לבצע רישום לתכנית במידה ונרשמתי/ למדתי בעבר בתכנית "סטארטק", אך איני לומד/ת בתכנית כיום?


במידה ובעבר נרשמת/ למדת בתכנית "סטארטק" , אינך יכול/ה להירשם לתהליך המיון עצמאית באתר "מגשימים".

במידה וברצונך להתמיין לתכנית, עליך לפנות לתיבת האינפו : info@cyber.org.il ולרשום שם + שם משפחה ומספר ת.ז. יש לציין כי הנך מעוניין/ת להתמיין לתכנית ונרשמת/למדת בעבר בתכנית "סטארטק".

צוות התכנית ישלח לך סיסמה ושם משתמש לאתר ואז תוכל/י להמשיך בתהליך הרישום והמיון.

מספר המקומות מוגבל
אין צורך בידע מוקדם!

*התכנית מיועדת לתושבי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית